Назад

Як імунна система захищається від вірусів, що викликають ГРВІ?

Як імунна система захищається від вірусів, що викликають ГРВІ?

Імунна система – наш захисний механізм від хвороб, викликаних вірусами, бактеріями або іншими патогенними мікроорганізмами (грибами, паразитами тощо). Він включає систему складних взаємодій за участю багатьох органів, а також різних типів клітин і речовин.

Як тільки агресору вдається проникнути через природні бар'єри, як, наприклад, шкіра або слизова оболонка, імунна система починає реагувати. Вона застосовує подвійну стратегію:

- Перша лінія захисту – природна імунна система, також відома як вроджена імунна система. Вона вже активна при народженні. Вона складається з макрофагів і лейкоцитів.

- Друга лінія захисту – це адаптивна імунна система, також відома як набута імунна система. Вона продовжує розвиватися і покращуватися протягом усього життя людини. Вона включає в себе інші клітини, які відповідають на виклик:
    > В-лімфоцити, які виробляють антитіла–білки, здатні знищувати збудника.
    > Т-лімфоцити, які знищують агресора безпосередньо.

Деякі з цих клітин мають функцію пам'яті та здатні розпізнавати агресора, який раніше вже викликав розвиток інфекції, і швидше боротися з ним у разі повторної атаки.

Щоб подбати про своє здоров'я, дотримуйтеся декількох порад, які допоможуть зміцнити вашу імунну систему і уникнути розвитку захворювання:

- Відпочивайте : Намагайтеся спати 7-8 годин уночі. Сон допомагає імунній системі функціонувати і відновлюватися.

- Запасайтеся вітаміном Д : він активує лейкоцити, необхідні для вироблення антитіл і знищення мікробів. Він міститься насамперед у молоці, яйцях і жирній рибі (копчений оселедець, скумбрія, сардини тощо).

- Вживайте в їжу фрукти й овочі : вони багаті вітамінами, які стимулюють імунну систему.

- Регулярно робіть фізичні вправи : фізичні вправи допомагають виводити токсини та стимулюють природні захисні сили організму.

- Знайдіть час, щоб зняти стрес : йога, читання, спілкування з друзями або садівництво... незалежно від того, чим ви займаєтеся, головна мета для вас – розслабитися. Стрес і втома послаблюють імунну систему.

Як імунна система захищається від вірусів, що викликають ГРВІ?
Читати також
Comment rester en forme pendant l'hiver ?

Як можна залишатися здоровим взимку?

Гостра респіраторна вірусна інфекція заразна! Однак деякі дуже прості заходи можуть допомогти стежити за здоров'ям, і чим більше ви будете їх дотримуватися, тим краще для вас буде результат!

Читати статтю
L’homéopathie, pour vous soigner autrement

Гомеопатія, альтернативна форма лікування

Гомеопатична терапія з повагою ставиться до вашого організму. Вона піклується про ваш природний захист, щоб допомогти пережити зиму в найкращих умовах.

Читати статтю
Je suis malade, comment limiter la contagion ?

У мене ГРВІ, як я можу запобігти зараженню інших?

Віруси, що викликають ГРВІ, легко передаються від людини людині через чхання, бризки слини, а також при контакті з забрудненими руками або предметами.

Читати статтю

.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Діагноз захворюванная обов’язково встановлює лікар. На займайтеся самолікуванням.
Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем та уважно ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування.