Назад

Чому з'являється озноб під час лихоманки? 

L’état grippal s’accompagne d’une fièvre modérée qui engendre souvent des frissons et la « chair de poule ».

Гостра респіраторна вірусна інфекція супроводжується помірною лихоманкою, яка часто викликає озноб і появу "гусячої шкіри". Пояснення...

Коли ви хворієте, інфекційний збудник спричиняє реакцію в організмі, виділяючи речовини, що викликають лихоманку. Через кровотік вони досягають невеликої ділянки мозку: гіпоталамуса.
Ця зона центральної нервової системи відповідає за терморегуляцію і в нормальних умовах допомагає підтримувати температуру тіла на рівні близько 37°C. Однак у цьому випадку система терморегуляції викликає підвищення температури.

> По-перше, це обмежує втрату тепла організмом, зменшуючи кровотік на поверхні шкіри. Цей ефект вазоконстрикції допомагає мінімізувати кількість тепла, що переноситься кров'ю від внутрішніх органів до поверхні шкіри. Це викликає охолодження шкіри.

> І, по-друге, збільшує вироблення тепла, викликаючи озноб. Збільшується м'язовий тонус, м'язи скорочуються мимовільно, виділяючи м'язову енергію, яка допомагає підвищити температуру тіла.
Озноб часто супроводжується появою гусячої шкіри, також відомою як «відчуття мурашок». Це пов'язано з наявністю дрібних м'язів біля основи волосків на тілі. Скорочуючись, вони випрямляють волоски, утворюючи невеликі опуклості на поверхні шкіри.

Як можна стримати лихоманку та попередити розвиток ознобу?

- Поміряйте температуру тіла: перше, що ви повинні зробити, це перевірити температуру за допомогою термометра. Лихоманкою називають стан, коли температура тіла близько 38°С.

- Понизити кімнатну температуру: необхідно провітрювати приміщення, щоб підтримувати температуру від 18 до 20°C. Висока температура може привести до подовження тривалості лихоманки та надмірного потовиділення.

- Підтримуйте водний баланс: Рекомендується вживати свіжі фрукти, а не важку, жирну або смажену їжу, щоб організм не використовував енергію для травлення, та запобігати зневодненню. Також важливо пити багато води, щоб запобігти зневодненню.

- Відпочивайте і не окутуйтеся занадто тепло: щоб допомогти організму відновити свої енергетичні запаси, вам потрібно багато спати, в не дуже теплій спальні і з пляшкою води поблизу. Ви також можете поспати протягом дня і застосовувати розслаблюючі заходи.
Важливо не вдягати теплий одяг та не вкриватися занадто товстими ковдрами, щоб не перегрітися.

- Прийміть ванну: розслаблення у ванні з теплою водою сприяє зниженню температури тіла. Не слід додавати дуже холодну воду, так як приплив крові до органів прискорить перегрівання організму.

Якщо, незважаючи на ці природні засоби, лихоманка триває більше 3 днів, слід звернутися до лікаря.

 

Читати також
Лихоманка, озноб, ломота у тілі, головний біль... Як розпізнати ГРВІ?

Лихоманка, озноб, ломота у тілі, головний біль... Як розпізнати ГРВІ?

ГРВІ чи сезонний грип? Деякі люди схильні плутати ці терміни, думаючи, що вони стосуються одного й того самого захворювання…

Читати статтю
Що можна зробити, щоб полегшити перебіг гострої респіраторної вірусної інфекції?

Що можна зробити, щоб полегшити перебіг гострої респіраторної вірусної інфекції?

Крім прийому Оцилококцінуму® за появи найперших симптомів, застосування деяких дуже простих заходів може допомогти полегшити симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції.

Читати статтю
Pourquoi est-il préférable de réagir dès les premiers symptômes de l’état grippal ?

ЧОМУ ВАЖЛИВО ЛІКУВАТИСЯ, ЯК ТІЛЬКИ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ НАЙПЕРШІ СИМПТОМИ ГОСТРОЇ РЕСПІРАТОРНОЇ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ?

Уважно прислухаючись до свого організму та самопочуття, ви зможете швидко реагувати і вжити заходів, щоб допомогти своєму організму захистити себе.

Читати статтю

.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я
Діагноз захворюванная обов’язково встановлює лікар. На займайтеся самолікуванням.
Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем та уважно ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування.